piątek, 17 grudnia 2010

Jak płacić niższe raty kredytu niż inni?

Jak płacić niższe raty kredytu niż inni?


Autorem artykułu jest kubarefer




Dlaczego nasz sąsiad płaci niższe raty kredytu hipotecznego? Przecież mieszka w drugiej połówce bliźniaka. Czy nam tez przysługują niskie raty kredytu? A może należy spełnić jakieś specjalne warunki?

Każdy z nas, przy wyborze swojego pierwszego kredytu hipotecznego stara się o kredyt tani. Przecież nikt nie chce spłacać wysokich rat i uwiązywać się z bankiem niekorzystną umową kredytową na wiele lat.


Wystarczy spełnić kilka podstawowych warunków, by otrzymac naprawdę najtańszy kredyt hipoteczny jaki jest możliwy przy naszych dochodach i w obecnej sytuacji finansowej.


Po pierwsze zorientujmy się w rynku kredytów hipotecznych!


Sprawa będzie dla nas ułatwiona, jeśli sami poznamy podstawowe produkty, jakie są dostępne na rynku? Po co umawiac się z doradca z banku który udziela (w opinii wielu innych osób) niekorzystnych kredytów na dom czy mieszkanie.


Powinniśmy zatem przestudiować wszelkie możliwe warunki kredytów oferowanych na naszym rynku i zaznajomić się z wszystkimi przepisami, jakie mogą nas obowiązywać przy podejmowaniu decyzji na wiele lat.


Sprawmy wrażenie wiarygodnych klientów!


Wiele banków zwraca uwagę na nasze dochody, ale praktycznie każdy z nich sprawdza naszą zdolność kredytową na podstawie tzw. cash-flow. Powinniśmy zatem gromadzić gotówkę na naszym koncie bankowym, a nie pod poduszką. Umożliwi to bankowi dostęp do naszej historii finansowej i ułatwi udzielenie tańszego kredytu hipotecznego.


Sprawdźmy jak robią to najlepsi!


Poznajmy innych ludzi, którzy wzięli już sowje kredyty hipoteczne. Możemy poczytać ciekawe artykuły o kredytobiorcach lub poszukac znajomych w naszym otoczeniu, którzy spłacają swoje kredyty hipoteczne. Nie ma przecież lepszej opinii niż ta udzielona przez zaufaną osobę.


---

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

2 komentarze:

  1. Jak płacić niższe raty? Skorzystać oczywiście z kredytu konsolidacyjnego! Wczoraj oglądałam program na temat wyjścia z długów i właśnie dzięki takiemu produktowi bohaterka zaczęła płacić o ponad 500 zł mniej miesięcznie. To naprawdę sporo ;) Trzeba jednak pamiętać, żeby korzystać z takiego rozwiązania póki jeszcze posiadamy zdolność kredytową i bank wyrazi zgodę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Konsolidować kredyty niekiedy trzeba. Należy mieć jednak na uwadze, że jest to jednak znaczy koszt kredytowy.

    OdpowiedzUsuń