wtorek, 30 listopada 2010

Kredyty hipoteczne – kiedy jest najlepszy moment?

Kredyty hipoteczne – kiedy jest najlepszy moment?


Autorem artykułu jest klub cashflow




Kredyty hipoteczne są bardzo ważne dla gospodarki, ponieważ rynek mieszkaniowy jest ogromną jej częścią. Dlatego też dobrze jest wiedzieć, kiedy jest dobrze wziąć kredyt hipoteczny.

Najlepszy moment, żeby wziąć kredyt inwestycyjny jest wtedy, gdy oprocentowanie jest na niskim poziomie, ceny mieszkań również oraz gdy przyszłość finansowa pożyczkobiorców wygląda dobrze. Wtedy mądrą decyzją jest wzięcie długoterminowego kredytu hipotecznego o stałym oprocentowaniu. Jeżeli wydarzy się coś złego to zawsze możesz skorzystać z refinansowania kredytu.


1. Stopy procentowe wzrosną.


Recesję mamy już za sobą, stopy procentowe są bliskie zeru, gospodarka się rozwija, a ceny mieszkań ciągle są na niskich poziomach. Patrząc w przeszłość wygląda na to, że jest to bardzo dobry okres, żeby wziąć kredyt inwestycyjny lub zrefinansować ten, który już mamy. Lub też zmienić kredyt na taki o dłuższym okresie spłat o stałym oprocentowaniu. Stopy procentowe jednak wzrosną, dobrze jest, więc przy obliczaniu wysokości rat uwzględnić stopy procentowe na poziomie o 2% wyższym.


2. Nie ma pospiechu.


Najczęściej pożyczkobiorcy są w pośpiechu, gdy chcą kredytu hipotecznego. Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie, ponieważ sekret tkwi w śledzeniu rynku prze dłuższy czas i obserwowaniu na jakich warunkach banki udzielają kredytów. Gdy nadejdzie najlepszy okres oprocentowania kredytów, wtedy pożyczkobiorca będzie gotowy.


3. Po recesji mamy duży wybór.


Dzisiaj mamy sporą nadwyżkę mieszkań, które nie mogą się sprzedać. Oznacza to, że popyt jest mniejszy od podaży, co zbiło ceny mieszkań do niskich poziomów. Gdy również oprocentowanie kredytów jest na niskim poziomie to jest to wtedy idealny okres na wzięcie kredytu inwestycyjnego i zakup domu lub mieszkania.


4.” Promocje”


Jest o także czas „promocji”. Ceny, po jakich sprzedaje się nieruchomości są niże od tych, które na początku chciał sprzedający, ponieważ są oni w kłopotach i chcą sprzedać nieruchomość jak najszybciej, żeby zacząć coś nowego.


5. Użyj gotówki, ceny nieruchomości ciągle są na niskich poziomach


Gotówka króluje („Cash is king”), gdy sprzedający ma kłopoty i potrzebuje gotówki. Dobrze jest pójść na spotkanie ze sprzedającym mają np. 50 000 zł gotówki, bo wtedy zobaczy, że naprawdę jesteś zainteresowany zakupem i może obniżyć cenę jeżeli obiecasz, że resztę spłacisz dosyć szybko.


---

kredyty hipoteczne



Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl


--
kredyty hipoteczne

poniedziałek, 29 listopada 2010

Kredyt samochodowy, tak czy nie?

Kredyt samochodowy, tak czy nie?


Autorem artykułu jest Marta Marta




Zdecydowaliśmy się na zakup nowego samochodu, wybraliśmy już nawet bardzo atrakcyjną ofertę i nagle okazuje się, że brak nam funduszy. W takiej sytuacji warto rozważyć zaciągnięcie kredytu samochodowego.

Wspaniały samochód to marzenie niemalże każdego człowieka posiadającego uprawnienia do kierowania tego typu pojazdami. Niestety w większości przypadków, z powodów finansowych, jest to marzenie nieosiągalne. Inwestycja w samochód jest jedną z istotniejszych w naszym życiu, dlatego przed podjęciem takiej decyzji powinno się odpowiednio sprawę przemyśleć, porównać różne oferty i kierować się przede wszystkim naszymi możliwościami finansowymi, a nie chęcią posiadania luksusowego auta.

Jest kilka sposobów na zebranie funduszy na samochód. Często kupno pierwszego, wspomagają rodzice lub inni najbliżsi. Na taki zakup możemy nawet przeznaczyć nasze życiowe oszczędności. Jednak najbardziej powszechnym, i chyba najszybszym, rozwiązaniem są kredyty samochodowe.

Kredyt samochodowy, tak jak inne kredyty, można podjąć w banku lub innej instytucji świadczącej tego typu usługi. Jest to rodzaj kredytu konsumpcyjnego, czyli udzielanego na określone potrzeby, podczas gdy jego spłata ustalana jest w sposób indywidualny, w zależności od wkładu własnego i dochodów kredytobiorcy, które wraz z poręczeniem od innych osób oraz nabywanym samochodem, stanowią jego zabezpieczenie.

Takie kredyty są udzielane nie tylko na zakup nowego pojazdu. Mogą one pokrywać również różnego rodzaju ubezpieczenia z nim związane, które nierzadko stanowią jeszcze większy problem niż samo kupno samochodu. Ponadto można go także przeznaczyć na dodatkowe wyposażenie bądź naprawę auta. Możliwość zaciągnięcia kredytu samochodowego w takich przypadkach jest bardzo praktyczna z uwagi na pilną potrzebę wpłacenie większej ilości pieniędzy. Często zdarza się tak, że bierzemy kredyt samochodowy, który ma być przeznaczony na spłatę zaciągniętego wcześniej kredyty, z uwagi na jego korzystniejsze warunki. Dopuszcza się takie sytuacje, aczkolwiek pozyskanie takiego kredytu jest znacznie trudniejsze.

Oczywiście zdobycie kredytu samochodowego samo w sobie nie jest łatwym zadaniem, o ile nie posiadamy odpowiedniej zdolności kredytowej czy nie nabywamy nowego samochodu u dealera samochodowego. W takich wypadkach raczej nie mamy się o co martwić, przy pozostałych mogą wystąpić niekiedy trudności. Bank udzielając kredytu samochodowego na auto używane staje się bardziej dociekliwy odnośnie naszych możliwości spłaty. Dodatkowo, mniej atrakcyjne stają się oferty, kiedy decydujemy się na kupno pojazdu starszego niż 5 lat, ponieważ z każdym rokiem jego wartość znacznie spada, a jak wiadomo kredyt do spłacenia pozostaje niezmienny.

Przed podjęciem decyzji o związaniu się z jakim bankiem w celu zakupu samochodu, musimy zatem upewnić się, że posiadamy zdolność kredytową i rozważyć wszelkie dostępne na rynku oferty, tak aby mieć możliwość wybrania najkorzystniejszej. Jak już wspominałam, jest to jedna z istotniejszych życiowych inwestycji i należy uważać, żeby zbyt pochopnie jej nie przedsięwziąć, bo później może okazać się, że niepotrzebnie straciliśmy dość sporą ilość pieniędzy.


---

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

niedziela, 28 listopada 2010

Własny dom = kredyt hipoteczny.

Własny dom = kredyt hipoteczny.


Autorem artykułu jest Marta Marta




Rynek nieruchomości to jeden z najbardziej dochodowych działów rynku. Przekłada się to na bardzo wysokie koszty zakupu mieszkań, domów czy działek budowlanych. Rozwiązaniem, dla osób nie posiadających wielkiego majątku są kredyty hipoteczne.

Każdy marzy o własnym domu czy mieszkaniu i najbardziej powszechnym sposobem zrealizowania takiego marzenia jest kredyt hipoteczny. Na dzisiejszym rynku możemy znaleźć całe multum ofert kredytowych proponowanych przez banki i inne instytucje finansowe, dlatego często niełatwo nam się zdecydować. Na co należy zwrócić szczególną uwagę podczas jego wyboru?

Kredyt hipoteczny jest to długoterminowa umowa z bankiem, podejmowana zazwyczaj w celu uzyskania środków na zakup bądź budowę nieruchomości, podczas gdy jej zabezpieczeniem jest hipoteka.

Istnieją różne rodzaje kredytów hipotecznych. Dwa najczęściej spotykane rozróżnienia: ze względu na cel i na walutę w jakiej kredyt pobieramy. Pierwsza grupa dzieli się na kredyty hipoteczne, kredyty budowlano-hipoteczne oraz pożyczki hipoteczne. Druga składa się na kredyty w walucie krajowej i kredyty walutowe (denominowane i typowe walutowe).

Bank udzielający nam kredytu musi się w pewien sposób zabezpieczyć. Najczęściej takim zabezpieczeniem staje się okredytowana hipoteka, ale zdarzają się również zabezpieczenia docelowe. Są to: poręczenia według prawa cywilnego, ubezpieczenia kredytu, weksle, blokady środków na rachunku i poręczenia osób trzecich, posiadających zdolność kredytową.

Oczywiście podejmując kredyt hipoteczny w banku musimy ponieść dodatkowe koszty. Na takie koszty składa się: prowizja bankowa, ustanowienie hipoteki, koszty notarialne, ubezpieczenie od zdarzeń losowych, założenie księgi wieczystej oraz ubezpieczenie na życie.

Decyzja o wyborze kredytu hipotecznego jest bardzo poważna. Podczas poszukiwania najkorzystniejszej dla na oferty powinniśmy więc zwrócić szczególną uwagę na wiele czynników. Jednymi z najistotniejszych są: wysokość oprocentowania kredytu i sposób jego ustalenia, długość oczekiwania na rozpatrzenie wniosku, możliwość wcześniejszej spłaty kredytu i związane z nią dodatkowe koszta, możliwość podjęcia kredytu w innych walutach bądź przewalutowania go oraz wymagane przez bank dokumenty.


---

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Dobry zwyczaj - nie pożyczaj (od brokerów)

Dobry zwyczaj- nie pożyczaj (od brokerów)


Autorem artykułu jest kubapigora




Pożyczki gotówkowe to główny napęd banków w dzisiejszych czasach. Wielu z nas chcąc obniżyć swoje raty, sięga po pomoc brokerów kredytowych. Pytamy, czy jest to opłacalne i jakie korzyści wynikają z tej współpracy.

Stare przysłowie mówi: Dobry zwyczaj, nie pożyczaj".


Choć odnosi się raczej do nieco innej sytacji niż ta, która mam zamiar opisać jest powiedzeniem doskonale ukazującym relację między brokerami kredytowymi a nami- pożyczkobiorcami. W poszukiwaniach najtańszych kredytów, trafiamy czesto w najróżniejsze miejsca sprzedające pożyczki gotówkowe. Jeśli nie są to różnego rodzaju porównywarki kredytów, to najczęściej trafiamy do brokera kredytowego.


Pożyczka od pośrednika.


Broker kredytowy nie jest wcale nowym tworem na polskim rynku kredytów. Broker to zwykły pośrednik, który gromadzi różne oferty kredytów gotówkowych i przekazuje nam najodpowiedniejsze do naszych warunków finansowych. Jeśli mamy ochote na żmudne poszukiwania kredytów na własną rękę, powinniśmy zrezygnować z jego usług. Natomiast jeśli zależy nm na czasie- idźmy prosto do brokera.


Czy to napewno dobre wyjście?


Broker kredytowy pobiera prowizję od udzielanych kredytów gotówkowych i nie zawsze możemy mu zaufać w kwestii doboru najtańszego kredytu. Przecież każdy bank płaci brokerowi prowizję od udzielenia kredytu, a prowizje te mogą różnić się w zależności od rodzaju udzielanej pożyczki. Czy zatem możemy ufać brokerowi? To już zależy od nas. Pośrednik powinien wykonywać swoje obowiązki rzetelnie, gdyż prawnie odpowiada przed ministrem finansów i kary za nierzetelne udzielanie porad finanswoych mogą być bardzo dotkliwe.


Często jednak kredyty udzielane są pod wpływem wysokich prowizji przekazywanych pośrednikowi i często to właśnie on poleca nam produkt, który wcale nie jest najtańszy. Najtańszych kredytów gotówkowych powinniśmy zatem szukać w internecie, korzystając z opinii internautów, którzy już kredyt zaciągnęli.


---

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

2011 będzie rokiem deweloperów

2011 będzie rokiem deweloperów


Autorem artykułu jest kubapigora




Deweloperzy mogą się cieszyć. Analitycy zachodnich koncernów przewidują, że najkorzystniejsze kredyty hipoteczne i klimat do inwestycji mają deweloperzy w Polsce, a sytuacja w 2011 roku ma się jeszcze poprawić.

Niedawno ogłaszano, że rok 2011 będzie rokiem dla kredytobiorców, a kredyty hipoteczne w 2011 roku będą najtańsze z wszystkich lat po zmianie ustroju. Polscy analitycy niestety nie podzielają optymismu zachodnich kolegów, jednak do tego zdąrzyliśmy się już przez lata przyzwyczaić.


Jakie kredyty będą doceniane przez banki?


Najtańsze kredyty hipoteczne są wciąż udzielane największym deweloperom, budującym mieszkania dla osób prywatnych i pod wynajem. Ten sektor od lat rośnie w siłę i jest doceniany nie tylko przez polskie banki, ale tez przez gigantów zachodnich.


O pechu w kolejnych latach mówić mogą firmy budujące hotele i pensjonaty, bo to właśnie one po raz kolejny nie budzą zaufania dużych banków. W ich opinii te sektor kredytów hipotecznych w Polsce jest wciąż strasznie chwiejny i splaty kredytów w nim nie są zbyt obiecujące na przyszłość.


Polska rajem dla deweloperów?


Zachodni deweloperzy zazdroszczą polskim firmom budującym duże kompleksy mieszkań. Nie tylko ze względu na korzystne warunki udzielania milionowych pożyczek, ale głównie przez dobrą dla inwestycji aurę, napędzaną dodatkowo przez wielkie imprezy, jakie szykuja się w Polsce w najbliższych latach.


Co powiniene zatem robić prywatny kredytobiorca, by skorzystać na tej sytuacji? Najlepszym wyjściem by skorzystać z tej sytuacji jest albo zakup akcji największych deweloperów, albo zamówienie dla siebie mieszkania w nowobudowanym kompleksie. Tutaj jednak niestety nikt żadnego zysku zagwarantować nie może, bo sytuacja na światowych rynkach wciąż jest nieco chwiejna- nawet pomimo pozytywnych prognoz zachodnich analityków.


---

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

sobota, 27 listopada 2010

Kredyt dla studenta

Kredyt dla studenta


Autorem artykułu jest Arek Czapla





Warunki otrzymania kredytu studenckiego

O kredyt studencki dotowany przez państwo, może starać się każdy student, bez względu na to, czy uczy się na uczelni publicznej czy prywatnej.


Nie ma tez znaczenia to, czy są to studia stacjonarne, czy wieczorowe. Po otrzymaniu kredytu, bank będzie wypłacał studentowi co miesiąc 600 zł (oprócz miesięcy wakacyjnych).

Warunki przyznania kredytu studenckiego

O kredyt studencki może starać się student, który rozpoczął studia przed ukończeniem 25 roku życia. Najważniejszym kryterium na który zwraca się uwagę jest dochód w rodzinie.

Student zainteresowany kredytem, powinien złożyć wniosek do 15 listopada w jednym z banków, który udziela preferencyjnych kredytów studenckich.

W grudniu, minister edukacji ogłosi wysokość maksymalnego dochodu na osobę w rodzinie, by student mógł skorzystać z kredytu studenckiego ( w ubiegłym roku było to 2500 zł na osobę w rodzinie).

Kredyt studencki jest najkorzystniej oprocentowanym kredytem na rynku. Wypłaca się go maksymalnie przez sześć lat, a w przypadku studiów doktoranckich przez cztery lata.

Odsetki w tym czasie spłaca państwo. Student zaczyna spłatę kredytu dwa lata po skończeniu studiów. Czas spłaty jest dwa razy dłuższy niż okres pobierania, tak więc rata będzie co najmniej o połowę niższa, niż wypłata, którą co miesiąc będzie dostawał student.

Zabezpieczeniem kredytu może być poręczenie rodziców, którzy mają stałe dochody, jeżeli nie ma takie możliwości, student może starać się o poręczenie Banku Gospodarstwa Krajowego lub Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (gdy pochodzi ze wsi).

Kredyt studencki udzielają banki :


Bank Pekao S.A
PKO Bank Polski S.A
Bank Polskiej Spółdzielczości S.A
Gospodarczy Bank Wielkopolski S.A
Mazowiecki Bank Regionalny.


---

Prawo cywilne i prawo karne w praktyce - artykuły, porady, ciekawostki ...



Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

czwartek, 25 listopada 2010

Doradztwo kredytowe - 3 drogi do kredytu

Doradztwo kredytowe- 3 drogi do kredytu.


Autorem artykułu jest Krzysztof Rembek




Wielu z nas ma wciąż przed sobą decyzję o zaciągnięciu pierwszej w życiu pożyczki czy kredytu hipotecznego na budowę własnego domu. Usystematyzujmy zatem wiedzę o doradztwie kredytowym i dowiedzmy się, jakimi drogami możemy otrzymać nasz pierwszy kredyt.

Zaciągnięcie kredytu to, wbrew pozorom bardzo poważna decyzja. Pierwszy kredyt- jeśli nie spłacimy go w terminie- może mieć ogromny wpływa na dalszą historię kredytową naszej rodziny i powodowac liczne przeszkody podczas zaciągania pożyczek.


Zobaczmy zatem miejsca, w których powinniśmy się znaleźć przed zaciągnięciem pierwszej pożyczki. I zaznaczmy tutaj, że powinniśmy skorzystać z wszystkich dostępnych opcji, by wybrać kredyt najtańszy.


Doradca finansowy lub kredytowy


Wizyta w jednej z wielu firm na polskim rynku, zajmujących się doradztwem finansowym, może nam znacznie ułatwić sprawę. Porównanie kredytów u doradcy kredytowego jest bowiem znacznie łatwiejsze, niż wizyta w kilkunastu bankach. Zaletami takiego rozwiązania są niewątpliwie:


- wygoda- z doradcą możem umówić się przez internet


- ogromna ilość produktów do porównania w jednym miejscu


Kredyt zaciągnięty przez internet


Ogromna liczba firm, które pojawią nam się po wbiciu kilku kluczowych słów do wyszukiwarki może oszołomić. W ciągu ostatnich kilku lat przybyło na polskim rynku nie tylko doradców kredytowych, ale także prywatnych pośredników, którzy bez wychodzenia z domu pozwalają nam na zaciągnięcie kredytu. Tego rodzaju doradztwo kredytowe ma swoje niewątpliwe zalety:


- możemy spokojnie, w domowym zaciszu wybrać interesujący nas kredyt


- mamy czas na zastanowienie


- mamy dostęp do praktycznie wszystkich kredytów na rynku


Kredyt w banku


Najpopularniejszą formą zaciągnięcia kredytu jest wciąż wizyta w najbliższym banku. Polacy wciąż nie zwracają większej uwagi na wysokość oprocentowania, kierując się ewentualnie wysokością raty. Banki z reguły mają w swoich oddziałach wyszkolonych doradców od kredytów, którzy dobierają opcje pożyczki odpowiednio do naszych upodobań, zarobków i warunków zatrudnienia.


Zaletami kredytu zaciągniętego w banku są bez wątpienia większe bezpieczeństwo i czas. Często bowiem na odpowiedź doradcy finanswoego karze nam się czekać tygodniami, podczas gdy konsultant w banku jeszcze tego samego dnia da nam odpoewiedź, czy możemy starać się o kredyt czy nie.


---

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

środa, 24 listopada 2010

Kredyt samochodowy

Kredyt samochodowy


Autorem artykułu jest Ania B




Decyzja o zakupie nowego samochodu dla większości obywateli wiąże się z koniecznością skorzystania z oferty kredytowej. Niewątpliwie na rynku obecnie jesteśmy zasypywani równiego rodzaju rozwiązaniami finansowymi, które mają ponoć maksymalizować korzyść klienta.

Oczywiście w dobie społeczeństwa informacyjnego wiele osób zdaje sobie sprawe z istotnych kwestii na jakie musza zwrócić uwage analizując przykładowo oferty obejmujące kredyty samochodowe. Insytucje finansowe również dążą do budowania pozytywnych i długotrwałych relacji z klientami.


Niewątpliwie oczywistym i fundamentalnym czynnikiem wpływającym na podjęcie decyzji jest oprocentowanie. Oprocentowanie nominalne to wartość, która ukazuje jedynie oprocentowanie głównej kwoty (czyli kapitału). Jest to jednak jedynie podstawa. Do tego dochodzą koszty związane z prowizją banku, ubezpieczeniem. Oprocentowanie rzeczywiste jest więc nieco wyższe. Oprocentowanie nominalne nie może jednak w żadnym wypadku przekroczyć maksymalnych odsetek.



Istotną kwestią jest również wpłata początkowa, która wpływa na późniejsze oprocentowanie. Jedną z metod zmniejszania indywidualnego ryzyka kredytowego sa różnego rodzaju zabezpieczenia. Wykorzystuje się dwie podstawowe metody zabezpieczania kredytu, a mianowicie tzw. zastaw rejestrowy oraz przewłaszczenie na zabezpieczenie. Zastaw rejestrowy opiera się na umieszczeniu w krajowym rejestrze zastawów wpisu, który pojawia się także w dowodzie rejestracyjnym. Jeżeli klient zaprzestaje spłacać kredyt bank może przejąc przedmiot zastawu.


Bardziej rozpowszechniona jest jednak druga metoda. Poprzez przewłaszczenie na zabezpieczenie bank staje się w 49% właścicielem samochodu. Zatrzymuje również w posiadaniu kartę samochodu, bez której jego sprzedaż jest niemożliwa. Na wypadek niespłacenia dwóch kolejnych rat, 49% udział banku przechodzi automatycznie w jego ręce.
Można oczywiście odstąpić od umowy kredytowej w terminie 10 dni od jej zawarcia.


---

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

wtorek, 23 listopada 2010

Rząd wycofuje się z programu Rodzina na Swoim

Rząd wycofuje się z programu Rodzina na Swoim


Autorem artykułu jest Piotr Goliszewski




Od 1 stycznia 2011 roku w rządowym programie dopłat Rodzina na Swoim nastąpią znaczące zmiany. Artykuł jest podsumowaniem proponowanych przez Ustawodawcę zmian.


Ministerstwo Infrastruktury przygotowuje się do bardzo istotnych zmian w programie „Rodzina na Swoim”. Po trzech latach istnienia programu następuje powolna likwidacja preferencyjnych warunków dla tych, którzy myślą o zakupie pierwszego lokum. Najważniejsza niekorzystna zmiana związana jest z wycofaniem od 1 stycznia 2011 roku z programu mieszkań i domów z rynku wtórnego. Warto również zaznaczyć, że przy rynku pierwotnym osobom chcącym skorzystać z dopłat pozostaną w zasadzie jedynie mieszkania w gorszych lokalizacjach. Jest to związane z ceną za metr kwadratowy kupowanego mieszkania, a te niestety w dużych miastach często już dziś przekraczają dozwolone wskaźniki. Po zmianie współczynnika na podstawie którego ustalane są limity cen mieszkań z poziomu1,4 na 1,3 ta sytuacja jeszcze bardziej się pogorszy, a według prognoz dostępność mieszkań budowanych przez deweloperów może spaść o połowę.


Szczególnie dotkliwie zmiany odczują mieszkańcy mniejszych miast, gdzie ilość nowych inwestycji deweloperskich jest znacznie niższa niż w dużych aglomeracjach.


Drugim ważnym ograniczeniem jest wiek osób, które mogą przystąpić do programu. Na dzień dzisiejszy ustawa nie wprowadza żadnych ograniczeń, w przyszłym roku jednak maksymalny wiek kredytobiorcy przystępującego do programu nie może przekraczać 35 lat.


Jest też jedna pozytywna informacja. W planach na przyszły rok jest udostępnienie programu singlom. Tu jednak również wprowadzone zostanie ograniczenie. Maksymalny metraż nieruchomości kupowany przez singla w przypadku mieszkania nie będzie mógł przekraczać 35 metrów kwadratowych.


Dla przypomnienia główna zaleta programu rodzina na swoim:


- dopłata do odsetek kredytu przez pierwsze 8 lat nawet do 50% ich wartości, co daje możliwość obniżenia raty nawet do 40%


Warunki jakie muszą spełniać kredytobiorcy na dzień dzisiejszy:


- nie mogą być właścicielem innego mieszkania


- powierzchnia kupowanego mieszkania nie może przekraczać 75 mkw, a domu 140 mkw


- program przeznaczony wyłącznie dla małżeństw i matek samotnie wychowujących dzieci


- cena za metr nieruchomości nie może przekraczać limitu podawanego raz na kwartał przez BGK dla danej miejscowości


Warto zaznaczyć, że rata kredytu w programie Rodzina na Swoim nierzadko jest niższa niż rata kredytów walutowych, a brak ryzyka kursowego (kredyty udzielane wyłącznie w PLN) sprawia, że program okazał się wyjątkowo atrakcyjny i przez 3 lata trwania cieszył niemalejącą popularnością wśród przyszłych kredytobiorców.


Jeśli myślimy o zakupie lokum korzystając z tego programu musimy się śpieszyć. Ograniczenia, które zostaną wprowadzone w przyszłym roku dla wielu z nas mogą uczynić ten program po prostu niedostępnym. Warto też podkreślić, że całkowita likwidacja programu ma nastąpić do końca 2012 roku.


---

Piotr Goliszewski


Dyrektor Zarządzający
Specjalista ds. Inwestycji i Kredytów Hipotecznych


www.doradcafinansowy.net.pl
p.goliszewski@financialfuture.pl



Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

poniedziałek, 22 listopada 2010

Jak wziąć kredyt online

Jak wziąć kredyt online


Autorem artykułu jest Malandro




Internet staje się coraz szerszym kanałem dystrybucji produktów bankowych. Instytucje finansowe kuszą nas ogromną ilością usług dostępnych online. Od pewnego czasu banki są nawet gotowe pożyczyć nam pieniądze za pośrednictwem sieci. Czy jednak naprawdę można wziąć kredyt bez wychodzenia z domu?

Banki coraz chętniej proponują nam dostęp do swych usług za pośrednictwem sieci. Obecnie większość operacji bankowych możemy wykonać bez wychodzenia z domu, korzystając z swojego komputera.


Dzięki dostępowi do ofert banków online bez problemów możemy założyć rachunek bądź też dokonać zakupu jednostek funduszy inwestycyjnych. W ciągu kilku minut jesteśmy również w stanie złożyć aplikację o kredyt online.

Online kredyt - szybko i bez problemu

Czy jest jednak możliwe żeby bank pożyczył złotówki lub franki komukolwiek wyłącznie na podstawie danych z internetu? Mozna powiedzieć krótko: to zależy. Jeżeli aplikujesz o kredyt gotówkowy o relatywnie niskiej kwocie np: 15tyś, wtedy prawdopdobnie nie będziesz musiał nawet udać się do banku.ppdigital from morguefile.com

Po prostu po wypełnieniu wniosku przez internet skontaktuje się z Tobą pracownik banku i udzieli Ci informacji o przyznaniu bądź nieprzyznaniu kredytu oraz ewentualnych dalszych krokach postępowania. Jeśli bank zdecyduje się pożyczyć Ci pieniądze w ciągu kilku dni otrzymasz umowę za pośrednictwem kuriera i po jej podpisaniu środki zostaną przesłane na Twoje konto.

Kiedy chcesz pożyczyć więcej

Kiedy wnioskujesz o większe pieniądze formularz wypełniony online stanowi dopiero wstęp do całej procedury. Po wprowadzeniu niezbędnych danych skontakuje się z Tobą pracownik banku który prawdopodobnie poprosi Cię o wizytę w oddziale danej instytucji. O kolejnych krokach i wymaganych dokumentach dowiesz się na miejscu.

Uzyskanie większego kredytu przez internet i bez wizyty w banku nie jest więc możliwe. Ciężko się jednak dziwić. Większe pieniądze to po prostu większe ryzyko dla kredytodawcy. Przeglądanie ofert online daje jednak duży wgląd w aktualną sytuację na rynku a także własne możliwości. Staranie się o kredyt internetowy ma zatem duże plusy.


---

Obraz pochodzi z serwisu morguefile.com


Photo credit: ppdigital from morguefile.com



Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

niedziela, 21 listopada 2010

Zdobądź potwierdzenie w banku zanim zaczniesz szukać mieszkania

Zdobądź potwierdzenie w banku zanim zaczniesz szukać mieszkania


Autorem artykułu jest klub cashflow




Znalezienie banku, który udzieli Ci kredytu może być w dzisiejszych czasach trudne jeżeli nie zarabiasz „zbyt dobrze”, dlatego zanim zaczniesz szukać mieszkania lub domu, złożysz ofertę sprzedającemu lepiej jest uzyskać potwierdzenie w banku, że udzielą Ci kredytu.

Zatwierdzenie hipoteki prze bank oznacza nic więcej jak to, że zbadali twoje dochody i wydatki, żeby sprawdzić czy kredyt inwestycyjny, którego potrzebujesz może zostać Ci udzielony. Jeżeli masz już zatwierdzone prze bank, że udzieli Ci on kredytu inwestycyjnego pokazuje to sprzedającemu nieruchomość, że jesteś poważnym kupującym i że twoje oferty nie są gołosłowne co stawia Cię w lepszej sytuacji do negocjowania ceny.


Uzyskanie potwierdzenia daje kilka korzyści. Wiesz np. ile możesz pożyczyć pieniędzy, dzięki czemu poznasz przedział cenowy nieruchomości, wśród których powinieneś się rozglądać. Znacznie upraszcza to proces poszukiwania nieruchomości, ponieważ „podpowiada” dzielnicę, która jest w zasięgu twoich możliwości finansowych na daną chwilę.


Uzyskując zatwierdzenie w banku masz także pewność, że kredyt inwestycyjny zostanie Ci udzielony, gdy znajdziesz nieruchomość w odpowiednim przedziale cenowym. Nie grozi Ci więc w takim przypadku wydanie pieniędzy na wycenę nieruchomości, opłaty za rozpatrzenie wniosku itp., które poszłyby na marne gdyby okazało się, że nie dostaniesz kredytu na kwotę którą potrzebujesz, bo najzwyczajniej nie upewniłeś się w banku czy zostanie Ci przyznany kredyt inwestycyjny.


Możesz także uzyskać potwierdzenia w kilu bankach co pozwoli Ci na porównanie ich ofert i wybór tej najbardziej odpowiedniej dla Ciebie.


Musisz jednak wiedzieć, że uzyskanie potwierdzenia nie gwarantuje oprocentowania kredytu inwestycyjnego z dnia, w którym je uzyskałeś. Stopy procentowe zmieniają się każdego dnia, a to jak wysokie one będą w przypadku twojego kredytu inwestycyjnego będziesz miał zagwarantowane dopiero w dniu podpisania umowy. Ponieważ znalezienie odpowiedniej nieruchomości może potrwać kilka tygodni, a czasami nawet i miesięcy to może się okazać, że oprocentowanie wzrośnie lub spadnie drastycznie od momentu, w którym dostałeś potwierdzenie z banku do czasu faktycznego podpisania umowy.


---

inwestycyjny kredyt



Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl